ECHP381V-02P
Mfr.Part #
ECHP381V-02P
Manufacturer
DINKLE Corporation USA
Package/Case
Datasheet
ECHP381V-02P
Description
TERM BLK -POS 3.81MM SCRW PLG
Stock
400
Manufacturer :
DINKLE Corporation USA
Product Category :
Panel Mount
Color :
Green
Current - UL :
8 A
Features :
Front Panel Wire Connection :
Header, Male Pins
Number of Levels :
1
Panel Mount Type :
Screw Mount - Front Flange
Positions Per Level :
2
Product Status :
Active
Voltage - UL :
300 V